Rejestracja Rejestracja Logowanie Logowanie   |   32 - 708 23 24 32 708 23 24
Szukaj na stronie
Skano Lider w skanowaniu zdjęć w Polsce

Skanowanie » Odbitki


Fakty dotyczące skanowania odbitek:

Rozdzielczość skanowania [?]
600 dpi
Rozmiar zeskanowanego zdjęcia ok 3000 x 2000 pikseli
Automatyczna korekta kolorów
TAK
Usuwanie kurzu i rys [?]
TAK (technologia Digital ICE)
Kadrowanie TAK
Ręczna korekcja podstawowych parametrów zdjęcia TAK
Możliwość tworzenia dowolnej ilości albumów [?]
TAK
Wolność wyboru [?]
TAK
Cena skanowania odbitki kolorowej i czarno-białej
0,98 zł

 

Najwyższa jakość, najniższa cena

Zarówno najlepsza jakość, jak i najniższa cena są dla Skano najwyższymi priorytetami. Dzięki nim pozostajemy bezkonkurencyjni na polskim rynku, wytyczając nowy kierunek w dziedzinie skanowania materiałów fotograficznych.

Wszystkie odbitki skanujemy w wysokiej rozdzielczości, a dodatkowo każde zdjęcie poddawane jest zarówno automatycznej jak i ręcznej obróbce, dzięki czemu Twoje zdjęcia odzyskują swoją świeżość sprzed lat. Mamy także najniższe ceny. Na stronie "Porównanie cen" możesz zobaczyć jak bardzo różnią się one od cen innych firm oferujących podobne usługi.

Rozdzielczość

Rozdzielczość jest jednym z najważniejszych parametrów decydujących o jakości zeskanowanego zdjęcia. Wszystkie fotografie skanowane są w rodzielczości 600 dpi. Pozwala to na wykonanie odbitki lub wydruk fotografii wielkości plakatu o wymiarach 50x70cm, a nawet większego.

Większość laboratoriów fotograficznych oferuje skanowanie w rozdzielczości nie przekraczającej 150 lub 300 dpi. Jakość tego typu skanów może nie być wystarczająca do wykonania dużych powiększeń.

Skanowanie w rozdzielczość 600dpi można porównać do zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym o matrycy posiadającej 6 megapikseli.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozdzielczościi, zapraszamy do FAQ i galerii przykładów.

Jakie formaty odbitek skanujemy

Prawie wszystkie - czarno-białe i kolorowe, od tych malutkich po całkiem spore:

Standardowe formaty:

  • 9x13
  • 10x15
  • 13x18
  • 15x21

I wiele innych mniejszych formatów, typowych dla starych fotografii. Jedynym ograniczeniem dla skanowanych odbitek jest ich maksymalny rozmiar, który jest nieco większy od formatu A4 i wynosi 216x297 mm.

Rozmiar skanownych odbitek nie ma wpływu na cenę!

Skanujemy także inne materiały refleksyjne, takie jak kartki pocztowe, gazety, stare ryciny. Dowiedz się więcej...

Korekcja zdjęć

Po skanowaniu, materiały poddawane są kilku operacjom, które mają na celu możliwie jak najlepsze odzyskanie utraconych z czasem właściwości fotografii. Z pomocą dedykowanego oprogramowania przywracane są naturalne kolory wyblakłego zdjęcia, usuwane są drobne zadrapania i rysy, a także inne niepożądane skazy, kurz, itp.

Zdjęcia skanowane są za pomocą profesjonalnych skanerów Epson Perfection V700 Photo, które pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów, m.in. dzięki wykorzystaniu technologii Digital ICE. Zobacz efekty jej działania.

Każde zdjęcie jest kadrowanie i obracane. Dodatkowo korygowane są podstawowe parametry obrazu, takie jak jasność, kontrast czy nasycenie. Dzięki naszym specjalistom od obróbki obrazu, masz pewność, że Twoje wspomnienia znów staną się żywe.

Opisywanie zdjęć i tworzenie albumów

Wysyłając zdjęcia do Skano, możesz je dodatkowo opisać. Wystarczy, że zdjęcia z różnych wydarzeń umieścisz w osobnych kopertach i je podpiszesz (np. "Wakacje 2001", "Nasz Ślub", itp.). Fotografie zostaną zeskanowane zgodnie z opisami, a na Twoim koncie w Skano zostanie utworzona galeria podzielona na albumy odpowiadające opisanym kopertom.

Więcej na ten temat dowiesz się ze strony "Pakowanie i wysyłka".

Zdjęcia nieopisane skanowane są po kolei i umieszczone w Twojej galerii jako "Zdjęcia poza albumami".

Wolność wyboru

Jesteśmy jedyną specjalistyczną firmą w Polsce, która łączy doskonałą technologię skanowania obrazu z nowoczesną platformą internetową, oferując swoim klientom prawdziwą wolność wyboru.

Tylko w Skano płacisz jedynie za te zdjęcia, które chcesz zachować!

Wystarczy, że z utworzonej, bezpiecznej galerii na Twoim koncie usuniesz fotografie, których nie chcesz kupić. Możesz odrzucić nawet połowę z wsystkich swoich zdjęć!

Jak bezpiecznie zapakować zdjęcia

Do zapakowania zdjęć możesz wykorzystać kartonowe pudełko (np. po butach). Dobrze jest także umieścić zdjęcia w foliowych woreczkach, co skutecznie uchroni je przed wodą w trakcie transportu.

Bezpieczeństwo zdjęć podczas wysyłki jest niezwykle ważne. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego poradnika dotyczącego pakowania i wysyłki zdjęć.