Rejestracja Rejestracja Logowanie Logowanie   |   32 - 708 23 24 32 708 23 24
Szukaj na stronie
Skano Lider w skanowaniu zdjęć w Polsce

Skanowanie » Slajdy


Fakty dotyczące skanowania slajdów:

Rozdzielczość skanowania [?]
3000 dpi
Rozmiar zeskanowanego zdjęcia ok 4000 x 3000 pikseli
Automatyczna korekta kolorów TAK
Usuwanie kurzu i rys [?] TAK (technologia Digital ICE)
Odzyskiwanie utraconych kolorów [?] TAK (technologia Digital ROC)
Niwelowanie efektu grubego ziarna [?] TAK (technologia Digital GEM)
Kadrowanie TAK
Ręczna korekcja podstawowych parametrów zdjęcia TAK
Możliwość tworzenia dowolnej ilości albumów [?] TAK
Wolność wyboru [?] TAK
Cena skanowanie klatki kolorowej 35mm
1,19 zł
Cena skanowania klatki czarno-białej 35mm
1,69 zł

 

Najwyższa jakość, najniższa cena

Zarówno najlepsza jakość, jak i najniższa cena są dla Skano najwyższymi priorytetami. Dzięki nim Skano pozostaje bezkonkurencyjne na polskim rynku, wytyczając nowy kierunek w dziedzinie skanowania materiałów fotograficznych.

Wszystkie slajdy skanujemy w wysokiej rozdzielczości, a dodatkowo każde zdjęcie poddawane jest zarówno automatycznej jak i ręcznej obróbce, dzięki czemu Twoje zdjęcia odzyskują swoją świeżość sprzed lat. Mamy także najniższe ceny. Na stronie "Porównanie cen" możesz zobaczyć jak bardzo różnią się one od cen innych firm oferujących skanowanie.

Jakie rodzaje slajdów skanujemy

Skanujemy kolorowe i czarno-białe rodzaje przezroczy:

  • slajdy 35 mm w ramkach
  • slajdy 35 mm bez ramek
  • slajdy w formacie 6x6 bez ramek

Opracowaliśmy także specjalną metodę skanowania slajdów "Orwochrom", pozwalającą uzyskać bardzo dobre rezultaty dla tego typu materiału.

Rozdzielczość

Rozdzielczość jest jednym z najważniejszych parametrów decydujących o jakości zeskanowanego zdjęcia. Wszystkie diapozytywy skanowane są w rodzielczości 3000 dpi. Pozwala to na wykonanie odbitki lub wydruk fotografii wielkości plakatu o wymiarach 50x70cm, a nawet większego.

Większość laboratoriów fotograficznych oferuje skanowanie w rozdzielczości nie przekraczającej 1200 lub 1500 dpi. Jakość tego typu skanów może nie być wystarczająca do wykonania dużych powiększeń.

Skanowanie w rozdzielczość 3000dpi można porównać do zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym o matrycy posiadającej 10 megapikseli.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozdzielczościi, zapraszamy do FAQ i galerii przykładów.

Korekcja zdjęć

Po skanowaniu, materiały poddawane są kilku operacjom, które mają na celu możliwie jak najlepsze odzyskanie z czasem utraconych właściwości slajdów . Za pomocą dedykowanego oprogramowania przywracane są naturalne kolory wyblakłego zdjęcia, usuwane są drobne zadrapania i rysy, a także inne niepożądane skazy, takie jak np. kurz.

Slajdy skanowane są za pomocą profesjonalnych skanerów marki Nikon Super Coolscan 9000 ED, które pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów, m.in. dzięki wykorzystaniu technologii Digital ICE 4 advanced. Zobacz efekty jej działania.

Technologia ICE nie jest dostępna dla materiałów czarno-białych.

Każde zdjęcie jest kadrowanie i obracane. Dodatkowo korygowane są podstawowe parametry obrazu, takie jak jasność, kontrast, jaskrawość czy nasycenie. Dzięki naszym specjalistom od obróbki obrazu, masz pewność, że Twoje wspomnienia znów staną się żywe.

Opisywanie zdjęć i tworzenie albumów

Wysyłając materiały do Skano, możesz je dodatkowo opisać. Wystarczy, że slajdy z różnych wydarzeń umieścisz w osobnych, opisanych kopertach (np. "Wakacje 2001", "Nasz Ślub", itp.). Zostaną one zeskanowane zgodnie z opisami, a na Twoim koncie w Skano zostanie utworzona galeria podzielona na albumy odpowiadające opisanym kopertom.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie "Pakowanie i wysyłka".

Nieopisane slajdy skanowane są po kolei i umieszczone w Twojej galerii jako "Zdjęcia poza albumami".

Wolność wyboru

Jesteśmy jedyną specjalistyczną firmą w Polsce, która łączy doskonałą technologię skanowania obrazu z nowoczesną platformą internetową, oferując swoim klientom prawdziwą wolność wyboru.

Tylko w Skano możesz usunąć zdjęcia, których nie chcesz (więcej...)

Wystarczy, że z utworzonej, bezpiecznej galerii na Twoim koncie, usuniesz fotografie (max. 50%), których nie chcesz zachować.

Jak bezpiecznie zapakować zdjęcia

Wysyłając slajdy, najlepiej jest je umieścić w przeznaczonych do tego pudełkach. Jeśli masz jedynie slajdy bez ramek, możesz je zapakować w koperty lub foliowe koszulki. Wszystkie materiały umieść w kartonowym pudełku (np. po butach). Dobrze jest także uprzednio zapakować je w foliowy worek, co skutecznie uchroni Twoją paczkę przed wilgocią w trakcie transportu.

Bezpieczeństwo zdjęć podczas wysyłki jest niezwykle ważne. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego poradnika dotyczącego pakowania i wysyłki zdjęć.