Rejestracja Rejestracja Logowanie Logowanie   |   32 - 708 23 24 32 708 23 24
Szukaj na stronie
Skano Lider w skanowaniu zdjęć w Polsce

Skanowanie » Inne materiały


Jakie materiały warto skanować

Jeśli masz w swoim domowym archiwum stare kartki pocztowe, ryciny, ważne dla Ciebie dokumenty, pisma lub gazety z dawnych lat, możesz je zachować na zawsze dzięki usłudze Skano. Materiały tego typu mają często nie tylko sentymentalną, ale także historyczną wartość. Niestety, podobnie jak odbitki i klisze, niszczeją wraz z upływem czasu, tracąc swe naturalne barwy i wyrazistość.

Jedynym sposobem by uchronić tego typu materiały przed zniszczeniem i utratą jest ich zeskanowanie. Warto to zrobić już teraz, zanim staną się nieczytelne.

Fakty dotyczące skanowania nietypowych materiałów:

Rozdzielczość skanowania 600 dpi
Rozmiar materiału po skanowaniu
w zależności od rozmiaru dokumentu
Automatyczna korekta kolorów TAK
Usuwanie kurzu i rys TAK (technologia Digital ICE)
Kadrowanie TAK
Ręczna korekcja podstawowych parametrów
TAK
Możliwość tworzenia dowolnej ilości albumów TAK
Wolność wyboru TAK
Cena 1,99 zł

 

Najwyższa jakość, najniższa cena

Zarówno najlepsza jakość, jak i najniższa cena są dla Skano najwyższymi priorytetami. Dzięki nim Skano pozostaje bezkonkurencyjne na polskim rynku, wytyczając nowy kierunek w dziedzinie skanowania materiałów fotograficznych i innych materiałów refleksyjnych.

Wszystkie nietypowe materiały skanujemy w wysokiej rozdzielczości, a dodatkowo każdy plik poddawane jest zarówno automatycznej jak i ręcznej obróbce, dzięki czemu odzyskuje on swoją świeżość sprzed lat. Mamy także najniższe ceny. Na stronie "Porównanie jakości i cen" możesz zobaczyć jak bardzo różnią się one od cen innych firm oferujących skanowanie.

Rozdzielczość

Rozdzielczość jest jednym z najważniejszych parametrów decydujących o jakości skanowania. Wszystkie nietypowe materiały skanowane są w rodzielczości 600 dpi. Pozwala to na wykonanie wydruk fotografii wielkości plakatu o wymiarach 50x70cm, a nawet większego.

Skanowanie w rozdzielczość 600dpi można porównać do zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym o matrycy posiadającej 6 megapikseli.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozdzielczościi, zapraszamy do FAQ i galerii przykładów.

Jakie materiały nietypowe skanujemy

Wszystkie, czarno-białe i kolorwe, których rozmiar nie przekracza 216x297 mm, czyli nieco więcej niż standardowy format A4

Przykłady skanowanych materiałów:

  • kartki pocztowe
  • zaproszenia ślubne
  • dyplomy, certyfikaty
  • stare ryciny
  • magazyny, pisma i gazety
  • znaczki pocztowe
  • inne dokumenty, grafiki, itp.

Rozmiar skanownych materiałów nie ma wpływu na cenę!

Korekcja materiałów

Po skanowaniu, materiały poddawane są kilku operacjom, które mają na celu możliwie jak najlepsze odzyskanie utraconych z czasem właściwości . Z pomocą dedykowanego oprogramowania odzyskiwane są kolory, usuwane są drobne zadrapania i rysy, a także inne niepożądane skazy, takie jak np. kurz.

Skanujemy za pomocą profesjonalnych skanerów marki Epson Perfection V700 Photo, które pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów, m.in. dzięki wykorzystaniu technologii Digital ICE. Zobacz efekty jej działania.

Każdy zeskanowany plik jest kadrowany i obracany w razie potrzeby. Dodatkowo korygowane są podstawowe parametry obrazu, takie jak jasność, kontrast czy nasycenie. Dzięki naszym specjalistom od obróbki obrazu, masz pewność, że Twoje wspomnienia znów staną się żywe.

Opisywanie materiałów i tworzenie albumów

Wysyłając materiały do Skano, możesz je dodatkowo opisać. Wystarczy, że umieścisz je w osobnych kopertach, które podpiszesz (np. "Pocztówki", "Magazyny", itp.). Zostaną one zeskanowane zgodnie z opisami, a na Twoim koncie w Skano zostanie utworzona galeria podzielona na albumy odpowiadające opisanym kopertom.

Nieopisane materiały skanowane są po kolei i umieszczone w Twojej galerii jako "Zdjęcia poza albumami".

Wolność wyboru

Jesteśmy jedyną specjalistyczną firmą w Polsce, która łączy doskonałą technologię skanowania obrazu z nowoczesną platformą internetową, oferując swoim klientom prawdziwą wolność wyboru.

Tylko w Skano płacisz jedynie za zdjęcia, które chcesz.

Wystarczy, że z utworzonej, bezpiecznej galerii na Twoim koncie usuniesz pliki, których nie chcesz kupić. Możesz usunąć nawet połowę ze wszystkich zeskanowanych materiałów.

Jak bezpiecznie zapakować nietypowe materiały

Odpowiednie przygotowanie materiałów do transportu jest bardzo ważne. Zalecamy, by umieścić je w teczce lub sztywnej koszulce. Przed włożeniem ich do dużej koperty lub pudełka, powinno się je zabezpieczyć folią, która uchroni Twoje materiały przed ewentualną wilgocią podczas transportu.

Bezpieczeństwo wysyłanych materiałów jest niezwykle ważne. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego poradnika dotyczącego pakowania i wysyłki.