Rejestracja Rejestracja Logowanie Logowanie   |   32 - 708 23 24 32 708 23 24
Szukaj na stronie
Skano Lider w skanowaniu zdjęć w Polsce

Pomoc » Pakowanie i wysyłka


Odpowiednie przygotowanie paczki ze zdjęciami do wysyłki jest dla nas szczególnie ważne. W Skano wiemy jak cenne są dla Ciebie Twoje fotografie i wiemy jak sprawić by bezpiecznie dotarły pod wskazany adres w nienaruszonym stanie.

Po zapoznaniu się z naszym poradnikiem dotyczącym przygotowania zdjęć do wysyłki, dowiesz się jak opisać, zapakować i monitorować swoją przesyłkę. Skuteczne zabezpieczenie zdjęć nie jest trudne jeśli przestrzega się kilku podstawowych zasad.

Przygotowanie zdjęć

Jeśli przechowujesz swoje zdjęcia w albumach lub klaserach, należy je z nich wyjąć przed wysyłką.

Opisanie albumów

Wysyłając nam swoje zdjęcia lub inne materiały, możesz je odpowiednio posegregować tematycznie. Wystarczy, że podzielisz fotografie na grupy i umieścisz je w opisanych kopertach.

Przykład: Masz po kilkanaście zdjęć z wakacji i ze studniówki

  • umieść zdjęcia z każdego wydarzenia w dwóch osobnych kopertach (możesz także użyć woreczków lub spiąć fotografie gumką)
  • opisz koperty lub dołącz kartkę do spiętych zdjęć, np. "Chorwacja 1992" i "Moja Studniówka".

Dzięki temu zdjęcia zostaną zeskanowane i umieszczone w Twojej prywatnej galerii, w albumach nazwanych zgodnie z Twoimi opisami.

Dodatkowo, po dokonaniu zakupu, wybrane przez Ciebie zdjęcia zostaną nagrane na płytę DVD w odpowiednich folderach.

Nieopisane zdjęcia i inne materiały umieszone są na Twoim koncie pod nazwą "Zdjęcia poza albumami".

Pakowanie

Wszystkie materiały, niezależnie czy są to odbitki czy negatywy lub slajdy należy zapakować w sztywne, kartonowe pudełko. Doskonale nadaje się do tego pudełko po butach. Odpowiednie opakowania można także kupić na poczcie lub punktach nadawania paczek kurierskich.

Jeżeli materiały nie wypełnią całej przestrzeni opakowania, możesz wykorzystać tzw. wypełniacz w postaci pianki lub styropianu albo zwykłe, pogniecione gazety.

W żadnym wypadku nie wysyłaj swoich zdjęć w samych kopertach ponieważ nie są one wystarczająco sztywne i wytrzymałe.

Zanim jednak zapakujesz swoje materiały do kartonowego pudełka, zobacz jak możesz zabezpieczyć poszczególne materiały przeznaczone do skanowania:

Odbitki

Odbitki najlepiej jest umieścić w foliowych woreczkach z tzw. zamknięciem strunowym. Warto to zrobić nawet jeśli są one już w papierowych kopertach ponieważ pozwoli to skutecznie zabezpieczyć zdjęcia przed wilgocią podczas transportu. Jeśli nie masz tego typu opakowań, świetnie nadadzą się w tym celu także zwykłe woreczki foliowe, które można spiąć gumką by zapewnić im szczelność.

Negatywy

W zależności od tego czy Twoje negatywy są w postaci zwiniętych rolkek czy też pociętych na paski fragmentów, możesz użyć albo standardowych opakowań na klisze albo koszulek negatywowych. Jeśli to niemożliwe, umieść je w kopercie lub woreczku. Zrolowane negatywy bez opakowania należy uprzednio spiąć gumką by nie rozwinęły się i nie zostały uszkodzone.

Slajdy

Pocięte slajdy bez ramek powinno się umieścić w kopertach lub koszulkach. Jeśli dysponujesz odpowiednimi pudełkami na slajdy to jest to najlbezpieczniejsze rozwiązanie. Slajdy w ramkach najlepiej jest zapakować w specjalne opakowania przeznaczone na tego typu materiały. W innym przypadku możesz postąpić podobnie jak w przypadku negatywów.

Wysyłka

Składając zamówienie w Skano, zostaniesz poproszony o wydrukowanie jednostronnicowego potwierdzenia zamówienia.

Formularz ten należy przed wysłaniem umieścić w paczce z przygotowanymi zdjęciami. Umożliwia on szybką identyfikację i przyspiesza proces realizacji. Jeśli nie masz drukarki, wystarczy że na kartce zapiszesz numer zamówienia i dołączysz ją do przesyłki.

Poczta czy Kurier?

Nie narzucamy Ci sposobu wysyłki Twoich zdjęć. Prosimy tylko byś miał na uwadze fakt, że zdjęcia wysyłasz do skanowania prawdopodobnie raz w życiu i nie warto ryzykować ich utraty lub zniszczenia na rzecz małych oszczędności. Zdecydowanie więc zalecamy wysyłkę kurierem, który nie tylko dostarczy paczkę do Skano na drugi dzień, ale też ubezpieczy ją na znacznie wyższą kwotę niż Poczta Polska. Dodatkowo dysponując listem przewozowym, w każdej chwili możesz sprawdzić gdzie aktualnie znajdują się Twoje fotografie.

W Skano przywiązujemy dużą uwagę do bezpieczeństwa Twoich zdjęć i paczki wysyłamy wyłącznie za pomocą firmy kurierskiej (dpd i Pocztex24).

Jeśli złożyłeś już zamówienie w Skano i przygotowałeś swoją przesyłkę, możesz zamówić kuriera w prosty sposób, korzystając z usług naszego partnera - firmy KurJerzy.pl.

Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, a kurier odbierze paczkę z Twoimi zdjęciami bezpośrednio z domu lub pracy i bezpiecznie dostarczy ją do Skano. Dzięki serwisowi "KurJerzy.pl" zrobisz to znacznie taniej niż bezpośrednio w firmie kurierskiej.

Kliknij w poniższy przycisk i postępuj zgodnie z instrukcją zawartą na stronie naszego partnera.

Zamów kuriera